Följ oss på:

Logga in

261030 - Åk rälsbuss till Åhus Lyser

Välkomna att åka rälsbuss med oss till Åhus, och evenemanget Åhus lyser

Fredagen den 30 oktober hoppas vi på att upprepa förra årets succé med att köra rälsbuss till evenemanget Åhus Lyser i Åhus.

Vi lämnar Kristianstad Södra (Järnvägsmuseet) klockan 17.30 och är framme i Åhus ca 18.05. I Åhus har man sedan 2 timmar att gå runt och njuta av den av marschaller upplysta staden, och varför inte besöka någon av de kvällsöppna affärerna, eller ta en bit mat? Klockan 20.00 avgår tåget åter från Åhus mot Kristianstad Södra, dit vi ankommer ca 20.35.


Biljetter

Vi säljer endast tur och retur-biljetter för detta evenemang, med på- och avstigning på Kristianstad Södra. Endast förbokade biljetter, begränsat antal. Ev. kvarvarande biljetter säljs på plattformen i samband med resan.

Vuxen: 225 kr
Barn: 140 kr

Barn under 10 år åker gratis tillsammans med fullbetalande vuxen, men måste ändå ha en bokad gratisbiljett. Max 2 barn per fullbetalande vuxen. Barnbiljett löses från det kalenderår man fyller 10 år. Vuxenbiljett löses från det kalenderår man fyller 18 år.

I biljettbokningssystemet visas ovan priser tillsammans med en bokningsavgift.

Boka era biljetter här!

  Den här webbplatsen använder cookies för att alla funktioner och tjänster ska fungera, samt förbättra användarvänligheten.